Baymak Baxi Nuvola 240 Fi Arıza Hata Kodları

Baymak Baxi Nuvola 240 Fi Arıza Hata Kodları

30 Ledi Yanıp Sönüyorsa Ateşleme arızası.

Çözüm Kombinin bir sebeple ateşleme yapamadığını belirtmektedir. Baxi Nuvola 240 Fi 30 led arızası çözümü için veya servis öncesi yapılması gerekenleri öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.

40 Ledi Yanıp Sönüyorsa Aşırı ısınma sorunu.

Çözüm Aşırı ısı limit termostatının açık olduğunu belirtir. Yani bu demek oluyor ki cihaz içindeki su aşırı sıcak ve bu sebeple emniyet termostatı devreye girmiş. Bu gibi durumlarda önce cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında kombi altındaki tesisat vanaları ve petek yanlarında bulunan vanalar kontrol edilmelidir. Tesisat vanaları açık olmalıdır, peteklerden ise en az 3 tanesi kullanılır durumda olmalıdır. Buna karşın sorunun devam ettiği durumlarda servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; kalorifer filtresinin tıkanması, tesisatta tıkanma olması, pompanın sıkışması, ana eşanjör ya da üç yollu vanada sorun olmas, kart veya sensör arızasıdır. Net teşhis yapılarak arızanın çözümlenmesi adına uzman desteği almanız gerekmektedir.

50 Ledi Yanıp Sönüyorsa Hava akış sorunudur.

Çözüm Yani atık gaz sistemi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Baxi Nuvola 50 led uyarısı çözümü veya servis öncesi yapılması gerekenleri merak ediyorsanız linki tıklayabilirsiniz.

60 Ledi Yanıp Sönüyorsa Yetersiz su basıncı ya da pompa blokaj arızası.

Çözüm Bu sorunda önce kombideki tesisat su basıncına bakmalısınız. Panelin sağında yuvarlak bar göstergesi eğer 1 bar altını göstermekte ise basıncı yükseltmeniz gerekir. Baxi Nuvola 240 Fi/i model kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip bar göstergesi 1,5 olana kadar cihaza su basmalısınız. Su basma işleminden sonra sorun düzelir. Düzelme olmaz ise düğmeyi R konumuna getirerek resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrası da sorun düzelmez ise pompa arızalı olabilir ve tesisattaki suyu dolaştıramıyor olabilir. Bu durumda mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.

70 Ledi Yanıp Sönüyorsa Sıcak su ntc sorunu.

Çözüm Sıcak su sorunu ile karşılaşabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu sorunda sensörde, bağlantılarda ya da sensör borularında bir aksaklık söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

80 Ledi Yanıp Sönüyorsa Kalorifer ntc sorunu.

Çözüm Kalorifer sistemi devresi sensöründe sorun olabileceğini, sensör bağlantılarında ya da kablolarında problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Çok sık karşılaşılmaz fakat karşılaşıldığı zaman kullanıcı müdahalesi gerektirmez. Mutlaka Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.