Baymak Energy Digit 24 Fi Arıza Hata Kodları

Baymak Energy Digit 24 Fi Arıza Hata Kodları

Yazımızda sunduğumuz bilgiler Baymak Energy Digit 24 Fi/i model kombiler için geçerlidir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır.

E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunu.

Çözüm Konut içinde gaz olmadığı, kombiye gaz gelmediği veya ateşleme sağlayan parçalarda sorun olabileceğini belirten bir arıza durumudur. Servis öncesi yapılması gerekenleri merak ediyorsanız Energy Digit E01 arızası çözümü linkini tıklayarak bilgileri inceleyebilirsiniz.

E02 Arıza Kodu Emniyet termostatı sorunu.

Çözüm Aşırı sıcaklık sebebi ile emniyet termostatının (limit termostatın) devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumlarında önce tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Daha sonrasında “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak kombiye reset atın. Resetleme ardından sonuç alınamıyor ise kombi su basıncına bakın ve basıncın düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de arızada bir değişiklik olmazsa bu durumda; ana eşanjörde tıkanıklık-kireçlenme, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, sensör-kart arızası, kalorifer filtresinde-kalorifer tesisatında tıkanma, devir daim motorunda sıkışma durumları söz konusu olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve onarılması adına mutlaka Baymak Servisi ile irtibatta kalmalısınız.

E03 Arıza Kodu Atık gaz sorunu.

Çözüm Bu sorunda müdahale cihazın çeşidine göre değişmektedir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır. İki çeşit cihazda da çözüm yolu için Energy Digit 24 Fi kombi E03 hatası sayfasını incelemelisiniz.

E05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunu.

Çözüm Arıza durumu tek bir sebebe bağlı olmadığı için birçok parçayı kontrol etmek gerekir. Arıza durumuyla alakalı ayrıntılı bilgi almak isterseniz Energy Digit E05 hatasının çözümü linkini tıklayabilirsiniz.

E06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.

Çözüm Sıcak su sensöründe arıza olduğu zaman ekranda beliren arıza kodudur. Bu durumda sorunu sadece sıcak su sensörüne bağlamak doğru olmaz. Sensör borularında ya da kablolarında sorun var ise bu sebeple de sorun yaşanır. Arızanın yerinde görülmesi, tespit edilmesi ve çözümlenmesi gerekir. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.

Çözüm Sistem su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda basıncı görüntülemek adına sağ altta bulunan bar göstergesine bakabilirsiniz. 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Bar göstergesinin hemen arkasına baktığınızda doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Energy Digit 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğu işlem için gerekli parçadır. Energy Digit 24 Fi/i kombiye su basma işlemini direk uygulamak için linki tıklayabilirsiniz.

E25/26 Arıza Kodu Pompa blokaj sorunu.

Çözüm Energy Digit 24 fi/i model kombilerde muhtemel pompa sorunu olarak bilinir. Devir daim sırasında sorun yaşandığını anlayabileceğimiz arıza durumudur. Energy Digit 24 Fi E25 hatası çözümü için belirtilen linki tıklayabilirsiniz.

E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu.

Çözüm Brülörde yanma olmasına karşın alevin oluşmadığını belirten arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman önce “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini birkaç kez daha yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmiyorsa eğer bu durumda Baymak Servisi’ni aramalısınız. Bu arıza durumunda; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya anakartta sorun olabilir.

E96 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.

Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kapandığını belirtir. Cihaz bu durumda bloke şekildedir yani çalışma yapmaz. Energy Digit 24 Fi e96 arızası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.