Bosch Classic Silver & Plus Arıza Hata Kodları

Bosch Classic Silver & Plus Arıza Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Bosch Classic Silver ZWA 24 – 3 A P23 S (B1 RDW 24 11 H) ve Bosch Classic Plus ZWA 24 – 2 AD 23 (B1 RDW 24 91 H) model kombilerde meydana gelen arıza kodları ve anlamlarını içerir.

C1 Arızası Fan motorunun devir hızı sağlamadığını gösterir.

Çözüm Prosestatın işletme esnasında açıldığını belirtir. Daha fazla bilgi almak için Classic Silver & Plus C1 hatası linkini tıklayabilirsiniz.

C6 Arızası Çalışma sırasında prosestat devreye girmiyor veya devreyi kapatmıyor.

Çözüm Prosestatın ateşleme esnasında devreye girmediği ya da devreye girip devreyi kapatmadığını bildirir. Classic Silver & Plus C6 arızası hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

E9 Arızası Basınç düşük veya aşırı ısı limit termostatı (STB) devreye girmiş.

Çözüm Arıza durumu hakkında detaylara ulaşmak için Classic Silver & Plus kombiye su basma linkini tıklayabilirsiniz.

E2 Arızası Gidiş suyu ntc arızası.

Çözüm Sensör bağlantılarda kopukluk ya da kısa devre olabilir. Sensör arızalı olabileceği için de servis müdahalesi gerekir kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Bosch Kombi Servisi numarasını aramanız gerekir.

EA Arızası Alev algılanmıyor (ateşleme sorunu).

Çözüm Arıza durumu gaz yokluğu sebebiyle yaşanır. Dairede gaz kesintisi olabilir veya kombide alev oluşmuyor olabilir. Çözüm detayları için Classic Silver & Plus EA arıza kodu çözümü sayfasını inceleyebilirsiniz.

B1 Arızası Seçim şalteri arızası.

Çözüm Seçim şalterinin poz ayarları yanlış ayarlanmış ise bu ayarların kontrollerinin yapılması gerekir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

A7 Arızası Sıcak su sensör arızası veya sensör montajı hatalı.

Çözüm Sıcak su derecesini ölçme görevinde olan sensörün arızalı olduğunu, kablolarında sorun olabileceğini veya daha öncesinde sensör değişimi yapıldı ise yanlış monte edildiğini belirten bir arıza durumudur. Cihaza müdahale etmeden mutlaka servis yardımı almalısınız.

CE Arızası Isıtma devresinde sıcaklık artışı yüksek.

Çözüm Bu durumda önce tesisat basıncına bakın, düşükse su basma işlemi uygulayın. Sorun düzelmezse veya basınç normalse resetleme işlemi uygulayın. Petek vanalarına bakın ve cihaz kış konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise açın. Minimum 3 petek vanasının mutlaka açık olmasına özen gösterin. Sorun yine de devam ederse birçok problem söz konusu olabileceğinden servis yardımı alın. Bu gibi durumlarda kalorifer tesisatı tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı, ana eşanjörde, sensörde, kartta veya pompada sorun olabilmektedir. Net tespit ve yerinde müdahale gerektireceğinden işi uzmanına bırakmalısınız.