İmmergas Eolo Maior Arıza Hata Kodları

İmmergas Eolo Maior Arıza Hata Kodları

Makalemizde bulunan bilgiler İmmergas Eolo Maior 24/28/32 kW hermetik kombilerde karşılaşılan arıza durumları ve çözüm bilgileridir.

30°C LEDi Yanıp Sönüyor Ateşleme problemi.

Çözüm Öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Kombinize gaz geliyorsa (gaz vanaları açıksa) kombiyi resetleyin. Açma-kapama/konum seçme düğmesini “RESET” yazan konuma getirin ve birkaç saniye sonra yeniden bir önceki çalışma konumuna (yaz veya kış konumuna) getirin. İşlemi birkaç defa tekrarlayın. Arızada düzelme olmuyorsa eğer servisi çağırmanız gerekir. Elektrotlarda, elektronik kartında veya gaz valfinde sorun olabilir. Kesin tespit ve çözüm için servis ekibinin yerinde görmesi gerekir.

40°C LEDİ Yanıp Sönüyor Atık gaz sistem sorunu.

Çözüm Hava akış sorunu olarak adlandırılabilir. Maior model kombiler hermetik olduğu için atık gaz devresinde çalışan birçok parçada sorun olabilir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem de yoktur. Prosestat, elektronik kart veya fan arızası olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

50°C LEDİ Yanıp Sönüyor Sistem su basıncı yetersiz.

Çözüm Tesisat su basıncını panelin sağında yer alan bar göstergesinden (manometre) takip etmelisiniz. Basıncın 1 bar altını gösterdiği durumlarda cihaza su basmak gerekir. 50 LED ışığının yanıp sönmesindeki sebep de tesisattaki su basıncının yeterli olmaması yani 1 bar altında olmasıdır. Kombinin sağ altında monteli durumda olan doldurma musluğu yardımı ile kombiye su basmanız gerekir. Doldurma musluğunu çevirdiğinizde kombiden su sesini duymanız gerekir. Su sesi geliyorsa bar göstergesini takip edin. Bar değeri 1 ile 2 arasına geldiğinde işlemi sonlandırmak için doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa kombiye reset atın. İşlemi yapamazsanız, arıza sıkça tekrar ederse ya da işlem sonrası sorun düzelmezse mutlaka servisi aramalısınız.

60°C LEDİ Yanıp Sönüyor Yetersiz devir daim sorunu.

Çözüm Devir daim sağlama görevinde olan pompa ile alakalı bir sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak herhangi bir işlem yapmaksızın İmmergas Servisi’ni aramanız gerekir.

70°C LEDİ Yanıp Sönüyor Çıkış suyu sensör arızası.

Çözüm Kalorifer ntc arızası olarak adlandırabiliriz. Kalorifer devresinde görev alan sensörün arızalanması veya sensör bağlantılarında sorun olması sebebi ile bu durum yaşanır. Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Uzman yardımı almanız gerekir.

80°C LEDİ Yanıp Sönüyor Kullanım suyu sensör arızası.

Çözüm Sıcak su ntc arızası diyebiliriz. Ntc sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilmektedir. Sıcak su sorunu yaşamanıza neden olur. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekir.

90°C LEDİ Yanıp Sönüyor Aşırı sıcaklık sorunu.

Çözüm Öncelikle kombi tesisatında su olduğundan emin olun. Panelin sağında yer alan bar göstergesini kontrol edin. 1 barın altını gösteriyorsa eğer kombiye su basın. Su basıncı normal değerde (1 ile 2 bar arası) ise kombi altındaki boru üzerindeki vanalara bakın. Tesisat boruları üzerindeki vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık konumda ise kombinize reset atın. Resetleme işlemini birkaç kez uygulayın. Yine de bir sonuç alamıyorsanız servis desteği almanız gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında ana eşanjör, pompa, kart, sensör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisatta tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma veya kombide hava olabilir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka İmmergas Servisi yardımı almalısınız.

DİP NOT: LED ler sadece yanıyorsa set edilen (ayarlanan) veya çıkış suyu sıcaklık derecesini belirtir. LED ler yanıp sönüyorsa cihazda arıza var demektir. LED lerin yanma durumuna göre arıza kodları, açıklamaları ve çözüm bilgileri yukarıdaki metinde detaylı sunulmuştur.