İmmergas Eolo Mini Arıza Hata Kodları

İmmergas Eolo Mini Arıza Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgi İmmergas Eolo Mini model kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları ile alakalıdır. Eolo Mini model kombilerin ekranında önce E harfi sonrasında arıza kodu yanıp söner. (Örneğin; Önce E sonra 10 arıza kodu sırası ile yanıp söner)

E01 Arıza Kodu Brülörde alev yok.

Çözüm Yani Eolo Mini model kombinin ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Arıza durumunda dilerseniz Eolo Mini E01 arıza kodu çözümü linkini tıklayarak arıza durumu hakkında yapılması gerekenleri ve arızalı parçaları öğrenebilirsiniz.

E02 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık uyarısı.

Çözüm Eolo Mini model kombilerde limit termostatın aşırı sıcaklık sebebi ile devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu arıza durumunda bloke şekilde kalır ve çalışma yapmaz. Önce kombi altındaki vanaları sonrasında kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar açık şekilde olmalıdır. Buna rağmen arıza durumu devam ederse eğer “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi yaptınız ama sorunda yine de düzelme olmadı ise; kaloriferlerde tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde tıkanma veya kireçlenme, üç yollu vanada arıza, pompada sıkışma durumları, sensör arızası, kart arızası olabilir. Tespit ve arızanın çözümü için mutlaka İmmergas Servisi yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu Vantilatör anormalliği olarak adlandırılan hava akış sorunu.

Çözüm Kullanılan Eolo Mini kombi hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde aktif olan fan, prosestat ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Bu arıza durumunda uzman yardımı almalısınız.

E05 Arıza Kodu Gönderme sondasında (anakart gönderme sondasında) sorun.

Çözüm Anakart ile alakalı olan bu sorunda önce cihaza reset atmalısınız. Resetleme sonrasında da arıza durumunda değişiklik olmaz ise mutlaka İmmergas Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sondasında sorun var.

Çözüm Kullanım suyu yani sıcak su ntc sinde sorun olabileceğini belirten hata kodudur. Bu durumda yalnız sorun sadece sıcak su ntc si ile alakalı olmaz. Ntc kablolarında veya borularında sorun olabilmektedir.

E08 Arıza Kodu Maksimum reset sayısı.

Çözüm Kısa süre içinde kombiye olması gerekenden fazla reset atıldığını belirten arıza kodudur. Sorunu çözümlemek için “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutun, sorun düzelmez ise şalteri kapatıp yeniden açın. Arıza durumu yine de düzelmez ise mutlaka servisi aramalısınız.

E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.

Çözüm İmmergas Eolo Mini model kombi tesisatında su olmadığını veya suyun azaldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisata su basma işlemi uygulamalısınız. Eolo Mini kombinin sağ alt tarafında kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli panelin sağında yer alan bar göstergesi 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında ekranda derece belirir ve sorun düzelir. Sorun düzelmezse resetleme işlemi yapın. Arıza devam ediyorsa veya işlemi yapamadıysanız İmmergas Servisi’ni arayabilirsiniz.

E11 Arıza Kodu Duman termostat arızası.

Çözüm İmmergas Eolo Mini model kombiler hermetiktir. Hermetik kombilerde bu sorun yaşandığında; atık gaz borusu yerinden çıktığında, prosestat, fan veya anakart arızalı olduğunda bu problem yaşanabilir. Hangi sorunun yaşanıldığı ancak uzman ekipler tarafından yerinde görüldüğünde bulunabilir. Bu sebeple çözüm için mutlaka İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

E15 Arıza Kodu Konfigurasyon sorunu.

Çözüm Bu sorun elektronik kart ile alakalıdır. Elektronik kartta veya kablolarında sorun olabilir. Önce resetleme işlemi uygulayın ve arıza durumu devam etmekte ise İmmergas Servisi’ne ulaşmalısınız.

E20 Arıza Kodu Parazit alev arızası.

Çözüm Alevin tam anlamı ile algılanmadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapın. Resetleme ardından sorunda düzelme olmazsa eğer iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Teknik açıdan net tespit için servisi aramalısınız.

E24 Arıza Kodu Tuş takımı sorunu.

Çözüm Ekran kartında sorun olabileceğini belirtir. Cihazın tuş takımının çalışmadığını ve bir sorun olduğunu belirtir. Cihaza reset atılmaksızın servis yardımı alınmalıdır.

E27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim sorunu.

Çözüm İmmergas Eolo Mini kombinin altında bulunan kalorifer tesisat vanalarını kontrol edin, kalorifer vanalarına bakın. Vanaların açık durumda olması gerekir. Kapalı şekilde ise mutlaka açın. Açık konumda olmasına karşın sorun yaşanmakta ise bu durumda devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma, sensörde arıza, kartta arıza, kalorifer tesisatında tıkanma durumu söz konusu olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

E31 Arıza Kodu Kumanda paneli ile iletişim kaybı.

Çözüm Cihazın kumanda paneli ile iletişim kurulamadığını belirtir. Bu durumda bağlantılarda sorun olabilmektedir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

E37 Arıza Kodu Düşük voltaj sorunu.

Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz otomatik reset konumuna geçeceğinden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize karşın sorunun devam ettiği durumlarda İmmergas Servisi’ni aramalısınız. Muhtemel sorun elektronik kartın yanması veya hasar görmesidir. Elektronik kart tamir edilir ya da değişimi yapılır ise sorun düzelir. Fakat sorunun yeniden yaşanma olasılığını göz ardı etmemek gerekir. Bu sebeple de tavsiye edilen “kombi regülatörü” kullanımıdır.

E38 Arıza Kodu Alev sinyali kaybı.

Çözüm Eolo Mini model kombinin düzgün çalışmasına karşın alevin aniden söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombiyi “RESET” düğmesine basılı tutarak resetlemelisiniz. 3 resetleme işlemi sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde arıza olabilmektedir.

E43 Arıza Kodu Alev sinyali kaybını engelleme.

Çözüm Bu durumda alev sinyalinin kaybına engel olunuyordur. Cihaz bu işlevi kendi sağlar. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Resetleme sonrasında arıza durumu hala devam etmekte ise bu durumda İmmergas Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.