İmmergas Nike Star Arıza Hata Kodları

İmmergas Nike Star Arıza Hata Kodları

01 Arıza Kodu Ateşleme arızası.

Çözüm Ateşleme arızasının birçok sebebi bulunur. Nike Star 01 arızası hakkında merak edilen tüm bilgiler için linki tıklamalısınız.

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma ikazı.

Çözüm Kombi tesisatında bulunan suyun sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonrasında limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini belirten arıza kodudur. Nike Star 02 hata kodu çözümü sayfasını inceleyerek servis öncesi yapılması gereken işlemleri ayrıca arızanın muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz.

03 Arıza Kodu Duman termostat (baca sensörü) arızası.

Çözüm Nike Star model bacalı kombilerde atık gaz sıcaklığını ve içerideki sıcaklığı ölçerek birbiriyle kıyaslayan baca sensörünün arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini belirten arıza kodudur. Tabi bir de baca sistemini kontrol etmek gerekir. Baca tıkalı olabilir ya da çekiş gücü kuvvetli olmayabilir. Bu durumda cihaz çalışmaz. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

04 Arıza Kodu Elektro mekanik kontaklarda problem.

Çözüm Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

05 Arıza Kodu Kalorifer sensörü arızası.

Çözüm Kalorifer ısı ntc sinde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumları, borularda nemlenme durumları söz konusu olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü arızası.

Çözüm Sıcak su ntc sinde bir problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun aslında sadece sıcak su sensöründe değil, sensör kablolarında veya borularında olabilir. Bu nedenle cihaza müdahalede bulunmadan sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.

10 Arıza Kodu Düşük tesisat su basıncı sorunu.

Çözüm İmmergas Nike Star model kombinin basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda Nike Star model kombinize su basmanız gerekir. Nike Star kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme durumu olmazsa veya uygulamayı yapamazsanız mutlaka servisi aramalısınız.

20 Arıza Kodu Parazit alev sorunu.

Çözüm Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaza reset atın. Resetleme işlemi sonrasında sorunda düzelme olmaz ise İmmergas Servisi’ni arayın. Gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

27 Arıza Kodu Devirdaim sorunu.

Çözüm Nike Star model kombinin devir daim yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 tanesi mutlaka açık olsun. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise devir daim pompasında sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. İmmergas Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

28 Arıza Kodu Kaçak durumu.

Çözüm Nike Star kombi tesisatında ya da elektrik anlamında bir kaçak durumu söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

31 Arıza Kodu Oda termostatı bağlantı sorunu.

Çözüm Oda termostatı kullanılan konutlarda meydana gelen bir arıza durumudur. Bu durumda Nike Star model kombinin oda termostatı bağlantısında sorun veya kopma olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.